Листування з повіями, побиття військових та робота на Росію: найгучніші скандали з нардепами Ради IX скликання

За п’ять років скандалів було чимало — сексуальних, політичних та навіть зрадницьких; втім, депутати цього скликання продовжують працювати, адже цього вимагає Конституція в умовах воєнного стану.

У четвер 29 серпня 2024 року виповнилося рівно п’ять років від початку роботу Верховної Ради IX скликання. Зараз у парламенті 401 нардеп – це історичний мінімум (згідно із законодавством, їх має бути 450). Втім, робота поточного скликання не завершується – у статті 83 Конституції України зазначається, що у разі завершення строку повноважень ВР під час воєнного стану “її повноваження продовжуються до дня першого засідання першої сесії ВР, обраної після скасування воєнного стану”. Тож обранці продовжують працювати, а Інформатор згадує найгучніші скандали за 5 років, пов’язані із парламентарями.

Під час засідання домовлялися про секс за гроші (2019)

Перший рік Ради 9 скликання запам’ятався багатьом саме секс-скандали. От і “слуга народу” Богдан Яременко вже у жовтні 2019-го потрапив у скандал, коли під час голосування у сесійному залі читав анкету 32-річної жінки, на ім’я Аліна, яка вказала переваги у сервісі для знайомств: секс, зустріч, побачення. Також дівчина зазначала, що її не цікавлять відносини. Нардеп обговорював саме ціну за час із нею.

Фото. Букви
Фото. Букви

“Привіт. Твоє місце. Захищений Секс, класика і орал. Анальний – табу. Година – 100 доларів. Дві години – 150. На ніч не залишаюся. Побажання можна”, – писала йому дівчина у повідомлення.

Фото: Букви
Фото: Букви

Примітно, що у Богдана Яременка є дружина Вікторія і двоє дітей – дочка і син. За цей інцидент його вирішили не карати у фракції.

Арахамія, Корнієнко та корабельна сосна (2020)

У червні 2020 року голова фракції Слуга народу Давид Арахамія та голова партії Олександр Корнієнко обговорили свою колегу Ірину Аллахвердієву під час візиту до Миколаєва. Вони вважали, що їхні мікрофони вимкнені, та казали наступне:

“Така піддута, звичайно, трохи. Трохи тюнінг ту мач… Ну, баба робоча, взагалі, як корабельна (нерозбірливо)…Як корабельна с… (ймовірно, сосна – ред.)) Вона тут від**ярить тобі, б**ть, 300 зустрічей за чотири місяці. Виграє, б**ть, чисто… До президента ти заведеш і побачиш — він а***є, підстрибне, викурить всі айкоси і скаже: “Баба — так, баба — так”, – казав тоді Корнієнко.

Євгеній Шевченко – прихильник Лукашенка (2021)

Нещодавно нардеп Євгеній Шевченко, який теж колись був “Слугою народу”, підтримував Артема Дмитрука і навіть погрожував активістам та блогерам, які закликали затримати його та покарати. Втім, пік кар’єри в нього припав на 2021 рік  – тоді він літав до Мінська “знайомитися” з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Він також заявив, що Лукашенка більше третини українців хотіли б бачити своїм президентом.

Фото: пресслужба Лукашенка
Шевченко та Лукашенко. Фото: пресслужба Лукашенка

Його вже під час повномасштабної війни виправдав начальник ГУР МО Кирило Буданов. За його словами, народний депутат вів таємні переговори з Лукашенком на прохання українських спецслужб.

Олександр Трухін – “я тихесенько піду в ліс” (2022)

ДТП, у якому звинувачують народного депутата Олександра Трухіна, 23 серпня 2021-го о 15:45 – на Бориспільській трасі автомобіль Audi Трухіна зіткнувся з іншим авто, спричинивши удар у третє авто. Постраждали шестеро осіб, зокрема двоє дітей. Серед них – голова комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі та його перекладач Роман Лишень. Спершу з повідомлень у ЗМІ зникли дані про Трухіна, але пізніше це додало справі ще більшого резонансу. У мережі з’явилося відео, на якому депутат звертається до поліцейського зі словами “давай, я тихенько в ліс піду” і обіцяє “поговорити” начебто з нині покійним міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським. Він також пропонує “150 тисяч”.

У лютому 2023-го він склав мандат. Також зобов’язався заплатити 6 млн грн до ЗСУ і сплатити штраф у 68 тис. грн, заставу на 50 тис. грн теж мали перерахувати до ЗСУ. За словами прокурора, ця угода не стосувалася самої ДТП.

Медведчук – кум Путіна повернувся до “господаря” – 2022

Один із керівників нині забороненої ОПЗЖ, екснардеп Віктор Медведчук пройшов чималий шлях в українській політиці, бувши тісно пов’язаним із Путіним. В Україні звинувачується у колабораціонізмі, українофобних й проросійських поглядах, недекларуванні майна та, власне, державній зраді. Саме 9 скликання ВР стало для нього останнім.

У травні-червні 2021 року журналістами-розслідувачами з проєкту Bihus.info було опубліковано серію з трьох відеорозслідувань “Плівки Медведчука”, які ставили на меті перевірку стосунків Медведчука із Петром Порошенком, Путіним та проросійськими бойовиками. У 2021 році він отримав підозру у держзраді та відправився під цілодобовий домашній арешт.

На початку повномасштабного вторгнення поліція виявила, що Медведчук втік з Києва. У квітні його затримала СБУ, а у вересні в рамках обміну військовополоненими Медведчука передали російській стороні в обмін на українських захисників Маріуполя, зокрема, бійців полку “Азов”. У січні 2023 Зеленський позбавив його громадянства.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

Ілля Кива – герой-коханець, який закінчив не романтично (2023)

Проросійський політик починав у Раді з нині забороненою “ОПЗЖ” і з першого ж року роботи “спалився” на тому, який він герой-коханець. Він активно торкався своїх інтимних місць прямо у сесійній залі, розглядаючи жінок; одна з його нібито коханок брала участь у шоу “Детектор брехні”, де розповідала також про стосунки з ним.

Від нападів на військових до агентів Кремля: найгучніші скандали за 5 років роботи Верховної Ради IX скликання 5

Кива навіть у парламенті розглядав еротичні фото жінок, отримував запрошення в “агентства побачень” із моделями та листувався з абонентом “Яна Блядинська”. У 2020-му він також побився з ветераном АТО у ресторані.

Фото: Цензор.нет
Фото: Цензор.нет

Втім, найкричущішою була проросійська позиція екснардепа. Він захоплювався Володимиром Путіним, з’являвся на пропагандистських каналах РФ, а на початку повномасштабного вторгнення втік з України в Іспанію, а звідти – в Росію. Вже там він ще активніше почав працювати на кремлівську пропаганду і закликав до використання ядерної зброї. Та все ж був убитий 6 грудня 2023 року під Москвою.

Тіло Киви. Фото від джерел NV
Тіло Киви. Фото від джерел NV

Дубинський – позивний “Буратіно” (2023)

У 2023-му Олександру Дубінському, який до 2021-го був членом “Слуги народу”, оголосили підозру у державній зраді та участі в злочинній організації. Вночі 14 листопада суд у Києві арештував його на 60 діб та відправив у СІЗО. СБУ, ДБР та ОГП кажуть, що зібрали докази щодо того, що нардеп здійснював підривну діяльність на користь Росії. Коротко кажучи, був російським агентом. У нього навіть був позивний “Буратіно”. Сам Дубинський каже, що його посадили за критику влади.

Дубинський у суді. Фото: Ґрати
Дубинський у суді. Фото: Ґрати

Ще одну підозру Олександру Дубінському висунули через підробку документів для виїзду за кордон. Також звинувачували його у приховуванні інформації про доходи. У Центрі протидії корупції тоді припускали, що частина майна записана на його матір і колишню дружину. Про це раніше також повідомляли у своєму розслідуванні журналісти “Bihus.info”.

Тищенко – від Ревізора до побиття військового (2024)

Казусів з Миколою Тищенком було чимало теж – він порівнював “формулу Штайнмаєра” з надувною лялькою і насосом, їздив під час війни у Таїланд, влаштував бійки в Раді, порушував правила карантину, нібито боровся з “колцентрами”, але у 2024-му знову приїхав у Дніпро влаштовувати “рейд” і напав на військового.

20 червня у мережі опублікували відео, на якому Тищенко з людьми у формі напав та побив колишнього військового спецпідрозділу ГУР “Kraken” Дмитра Павлова. Завдяки суспільному резонансу на кричущий інцидент звернули уваги правоохоронці та влада. Керівник ОП Андрій Єрмак назвав його поведінку “ганебною”, а генпрокуратура оголосила йому підозри за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця. Під час обшуків у нього знайшли велику суму готівки, також він розбив телефон, а у суді просив дати йому грошей, щоб “було за що жити”.

Фото: ДБР
Фото: ДБР

Тепер нардепу загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк. Поки що він під домашнім арештом.

Артем Дмитрук – від боротьби за УПЦ МП до втечі – кілька днів (2024)

Проросійський нардеп, якого теж вигнали з фракції “Слуга народу”, під час карантину, пов’язаного з коронавірусу, був активним “антиваксером” – виступав проти носіння масок і проти щеплень. Найактивніше ж у своїй політичній кар’єри він захищав одну з російських “скрєп” – московську церкву. Точніше, Українську православну церкву Московського патріархату.

Нині її діяльність вже заборонена Верховною Радою, а сам Артем Дмитрук тоді проголосував проти цього рішення. У липні 2024-го він навіть став іподияконом УПЦ МП.

Фото: соцмережі Дмитрука
Фото: соцмережі Дмитрука

Крім того, влітку 2023-го він разом із нардепом Олександром Куницьким побив військового. А також нещодавно критикував дії ЗСУ у Курській області.

Від нападів на військових до агентів Кремля: найгучніші скандали за 5 років роботи Верховної Ради IX скликання 11

А 24 серпня Дмитрук втік з України, ймовірно, скориставшись схемою для нелегального виїзду. Спочатку він потрапив у Молдову, а звідти полетів у Рим. Лише після втечі ДБР повідомило йому по підозру, а пізніше – оголосило у міжнародний розшук.

Інформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *