Economist: Захід бачить три версії розвитку війни в Україні

Західні аналітики та чиновники бачать три основні сценарії розвитку війни в Україні після контрнаступу ЗСУ, йдеться в опублікованому на цьому тижні матеріалі Economist.

За першим з них Україна робить великий прорив, повертаючи значну частину територій на Сході країни й, можливо, навіть починає загрожувати анексованому Криму. Через такі втрати на фронті Володимир Путін може втратити владу.

Для багатьох це найкращий спосіб відновити мир у Європі. Але такий варіант розвитку події викликає побоювання, що занурена в хаос Росія може втратити контроль над своїм ядерним арсеналом.

Другий сценарій, як пише видання, передбачає менші втрати Росії, але також перспективу подальших поразок. Цього може бути достатньо, щоби послабити владу Путіна.

Третім, похмурішим результатом буде тупикова ситуація, яка дозволить Росії утримати більшу частину того, що вона захопила, навіть після контрнаступу. Це підірве віру Заходу в успіх України та підбадьорить Путіна.

Попри всі військові невдачі, не схоже, щоб Путін відмовився від планів підпорядкувати собі Україну, анексувавши території та встановивши маріонетковий уряд у Києві, пише Economist з посиланням на старшого наукового співробітника “Фонду Карнегі за міжнародний світ” Олександра Габуєва (внесений до реєстру “іноагентів”) в  росії). Домогтися цього Кремль, мабуть, розраховує, розтягнувши конфлікт  на довгі роки.

Уникнути затягування війни можна, якщо Україна досягне помітних воєнних перемог, а також шляхом розширених гарантій країн Заходу щодо надання військової та гуманітарної допомоги Києву, пише Economist. Якщо подібні гарантії – щодо оборони та відновлення інфраструктури – будуть юридично оформлені на довгий термін, це знищить надію Кремля дочекатися “втоми” Заходу від допомоги Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *