Вчені з Ірландії з’ясували, в який день тижня найчастіше трапляються інфаркти та інсульти

Дослідники проаналізували медичні записи і назвали день тижня, коли найчастіше трапляється серцевий напад.

Дослідження, що дозволяє визначити найнебезпечніший день тижня з точки зору ймовірності серцевого нападу, провели лікарі з Белфастського фонду здоров’я і соціального забезпечення і Королівського коледжу хірургів в Ірландії.

Дослідники проаналізували дані понад 10 000 пацієнтів, які були госпіталізовані в період з 2013 по 2018 рік з найсерйознішим типом серцевого нападу — інфарктом міокарда.

 Найнебезпечніший день тижня

Дослідники виявили, що кількість пацієнтів, у яких на кардіограмі було підвищення сегмента ST, збільшилася на початку робочого тижня, найбільше в понеділок. Підйом сегмента ST на ЕКГ свідчить про формування вогнища загибелі серцевого м’яза і вважається ознакою гострого інфаркту міокарда.

Дослідники представили ці висновки на конференції Британського серцево-судинного товариства (BCS) в Манчестері, пише Daily Mail.

«Складно точно сказати, з чим пов’язане це явище», — відзначають вчені. – Можливо, є зв’язок з циркадними ритмами — циклами сну і неспання організму. Також ймовірно, що стрес після вихідних через майбутнє повернення на роботу призводить до підвищення рівня гормону стресу кортизолу, що пов’язано з підвищеним ризиком серцевого нападу.

Інші дослідження підтверджують висновки вчених. Відомо також, що серцеві напади частіше трапляються взимку і рано вранці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *