Знищення Юпітера може вивести людей на новий цивілізаційний рівень: деталі

Для того, аби людство могло перейти на новий еволюційний щабель, землянам необхідно перейти від виснаження власної планети до отримання енергетичних ресурсів безпосередньо від Сонця. При цьому, мова йде не про “зелену” енергетику чи сонячні панелі, а про побудову гігантської сфери Дайсона, яка оточить наше світило, перехоплюючи його енергію ще до того, як вона розпочне космічну подорож.

Однак, у цього загалом хорошого, хоч і фантастичного, плану є одне велике але. Як пише наукова журналістка Хайме Грін, для побудови такої сфери людству доведеться знищити планету розміром з Юпітер, який є найбільшою планетою у нашій Сонячній системі.

Що таке сфера Дайсона

Сфера Дайсона – це концептуальна мегаструктура, запропонована фізиком Фріменом Дайсон у 1960 році.

Дайсон припустив, що справді розвинена цивілізація не займатиметься вітряками та ядерними реакторами, і піде далі, повністю оточивши свою рідну зорю, щоб захопити якомога більше енергії.

За ідеєю фізика, на близькій орбіті до зірки необхідно створити сферичну структуру, яка поглинатиме усю енергію зорі (у випадку землян – Сонця), щоб вловлювати максимальну кількість її енергії.

Така потреба, як вважає Дайсон, рано чи пізно виникає у кожної цивілізації, яка розвивається, оскільки планетарні енергетичні ресурси є обмеженими й в якийсь момент просто вже не здатні забезпечити потреби цивілізації.

Сфера ж не лише допоможе цивілізації вижити, але й дасть ресурси для нового рівня розвитку. Зокрема, поселення на інших планетах системи.

При цьому сфера Дайсона не обов’язково має бути саме сферичною. Це може бути одне широке кільце чи декілька тонших кілець, всередині яких існуватимуть умови для проживання.

Також існує варіант зі створенням рою Дайсона, коли навколо зорі літатимуть безліч супутників, що вловлюватимуть її енергію.

Є й інші варіанти сфер Дайсона, одні з них передбачають проживання людей на чи у сфері, а інші – лише існування конструкції, що збирає енергію.

Знищення Юпітера

Грін зазначає, що знищення Юпітера це не якась забаганка, а проста необхідність для людства. Мова йде про те, що на будівництво сфери Дайсона люди потребуватимуть астрономічної кількості ресурсів.

“Якщо ви хочете отримати достатньо матеріалу, щоб побудувати таку річ, вам доведеться розібрати планету, і не маленьку, а таку, як Юпітер”, – написала Грін.

Дайсон оцінював затрати на свій концепт приблизно так само. Він також пропонував ідею того, як саме можна було б знищити Юпітер. Астрофізик пропонував спровокувати пришвидшення його обертання, яке б призвело до того, що Юпітер почав би буквально розвалюватися на шматки.

Нова цивілізація

Якби людство на Землі збудувало таку сферу, це дозволило б нам перейти від цивілізації типу I до цивілізації типу II за шкалою Кардашова.

Шкала, розроблена астрофізиком Миколою Кардашовим, була спробою створити систему класифікації гіпотетичних позаземних цивілізацій.

Вона складається з трьох типів:

  • тип І: технологічний рівень, близький до рівня, досягнутого на Землі;
  • тип II: цивілізація, що здатну використовувати енергію, випромінювану власною зіркою;
  • тип III: цивілізація, що володіє енергією в масштабах власної галактики.

Простіше кажучи, замість того, щоб використовувати кінцеву енергію Землі, людство почне використовувати всю енергію, доступну від зірки.

Без вандалізму

Попри те, що ідея зі сферою Дайсона схвально сприймається науковою спільнотою, ідею щодо знищення Юпітера дехто вважає надто радикальною.

Зокрема, астрофізик Джейсон Райт заявив, що так само як люди будують місто, поступово розширюючи його межі до величезних розмірів, можна було б збудувати й сферу Дайсона.

“Це було до певної міри сплановано, але ніхто ніколи не казав: “Ей, побудуймо тут величезне місто. Просто кожне покоління робило його трохи більшим”, – сказав Райт.

Він пропонує зробити сферу Дайсона проєктом для декількох поколінь, кожна з яких збільшуватиме його.

“Якщо енергію можна взяти, бо вона все одно полетить у космос, то чому б її не взяти?” –резюмував Райт.

ВСВІТІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *