Вода з насінням льону: навіщо використовувати і як це зробити правильно
Суперфуди займають впевнену позицію в раціоні людей, які дотримуються здорового харчування. Ці корми містять велику кількість корисних речовин: вітамінів, мінералів, жирних кислот та інших унікальних рослинних сполук.
Одним з найпопулярніших суперпродуктів є насіння льону, які здатні підтримати організм, запобігти ряду захворювань і поліпшити загальне самопочуття.
Крім того, насіння льону дуже легко включити у свій раціон.
Факти ICTV з’ясували, чому люди п’ють воду з насінням льону, які корисні властивості вона містить і чи є протипоказання до вживання.
Насіння льону: навіщо використовувати
Не дивно, що люди вживають насіння льону разом з водою, адже в ній міститься безліч корисних елементів.
Перш за все, це джерело харчових волокон, які очищають кишківник, стимулюють його перистальтику і створюють відчуття ситості.
Гастроентеролог, дієтолог Олег Швець зазначає, що насіння льону є прекрасним джерелом клітковини й омега-3 поліненасичених жирних кислот, зокрема альфа-ліноленової кислоти (АЛК).
Відзначимо, що омега-3 жирні кислоти містяться в зовнішній волокнистій оболонці насіння, яку організм не може легко засвоїти. Тому, якщо ви хочете підвищити рівень Омега-3, їжте подрібнене насіння, радить дієтолог.
Порція (28 грамів) льону містить:
- 152 калорії;
- 7,8 г клітковини;
- 5,2 г білка;
- 2, 1 г мононенасичених жирів;
- 6,5 г жирних кислот Омега-3;
- 1,7 г жирних кислот Омега-6;
- 35% від добової норми марганцю;
- 31% від добової норми тіаміну (вітаміну В1);
- 28% від добової норми магнію.
– Насіння льону містять поліфеноли, зокрема лігніни, які забезпечують організм важливими антиоксидантами. Лігніни, а також клітковина і омега-3 знижують рівень холестерину і ризик серцевих захворювань, говорить Швець.
Крім того, лляне насіння сприяє зниженню артеріального тиску, якщо його їсти щодня протягом 12 тижнів.
Також насіння багаті фітоестрогенами — фенольними сполуками з антиоксидантною активністю, які захищають жіночий організм від новоутворень і сприяють полегшенню проявів клімаксу і дискомфорту, пов’язаного з клімаксом.
Кілька досліджень показали, що вживання насіння льону знижує маркери росту пухлини у жінок з раком молочної залози, а також знижує розвиток раку. Водночас аналогічну користь вживання льону отримало і при раку передміхурової залози у чоловіків.
Також насіння льону можна назвати природним статином, адже він сприяє нормалізації рівня холестерину.
«Насіння льону також знижують рівень цукру в крові, що знижує ризик розвитку діабету», – додає лікар.
Скільки лляного насіння можна вживати в день
Не більше 1-2 столових ложок в день, це 10-20 грам насіння! Тут слід бути обережним, адже існують певні обмеження.
У невеликих кількостях він містить рослинні ціанисті сполуки й має високий вміст клітковини. Якщо переборщити з кількістю, посівний матеріал може викликати послаблювальний ефект і ви можете відчувати дискомфорт в кишківнику.
Як вживати насіння льону
Досить часто насіння льону використовують при лікуванні гастриту і виразкової хвороби, як обгортальний засіб, що створює захисний шар на внутрішній поверхні шлунка.
Для цього насіння заливають окропом і настоюють. Виходить густе желе. Якщо вам не подобається така консистенція, можна додавати насіння в салати, каші або кисломолочні напої.
Але пам’ятайте, що насіння втрачають частину корисних речовин після термічної обробки, тому додавайте їх після варіння.
Крім того, цільні насіння льону не повністю перетравлюються в нашому організмі. Тому насіння краще подрібнити (порціями) і відразу вжити. Це допоможе зберегти всі корисні речовини.
Протипоказанням
Заборонено вживати насіння льону дітям до 3 років і жінкам, у яких є ендометрит, міома матки або полікістоз яєчників. Вагітним і годуючим жінкам також не рекомендується застосування.
Його також слід обережно використовувати у випадку жовчних каменів.