В який субстрат пересадити орхідею, щоб рослина була здорова і мала сили для цвітіння
Красива та загадкова гостя — орхідея фаленопсис завітала до наших квартир зі спекотних тропіків Південної Америки й відразу набула неймовірної популярності у любителів квітів. Однак, ця чужинка вимагає особливого догляду і, що важливо, унікального субстрату, інформує Ukr.Media.
Багатьом відомо, що для вирощування орхідеї звичайний ґрунт не підходить. У природі вона росте на корі тропічних дерев. Чіпляючись за рослину, орхідея випускає повітряне коріння, яке постачає квітку вологою та поживними речовинами з повітря.
Класичний ґрунт для орхідей складається з кори, моху та дренажу. Але мало хто знає, що рослина може рости й зовсім без субстрату.
Наприклад, досвідчені садівники вирощують квітку на камінні. Для цього слід підібрати відповідну місткість з прозорими стінками (це важливо, оскільки корінню орхідеї необхідне світло).
Горщик з дренажними отворами наповнюють округлим камінням і встановлюють на нього орхідею так, щоб вона не падала. Для цього слід підібрати камені різного розміру. При цьому не можна забувати про регулярне поливання рослини.
Також можна вирощувати квітку на шматочках пінопласту. Зазвичай такий спосіб вирощування застосовують для того, щоб відновити залиту рослину. Він дозволяє орхідеї відростити й залікувати пошкоджене коріння.
Крім цього, деякі квітникарі воліють вирощувати квітку взагалі без горщика. Для цього потрібно підібрати шматок кори, в якому потрібно зробити два отвори й за допомогою дроту прикріпити до нього рослину. Далі кору можна підвісити на ланцюжках у верхній частині віконного отвору.
Але, використовуючи такий екзотичний метод, потрібно пам’ятати, що квітка потребуватиме постійного обприскування. Альтернативою може бути місткість із водою, розташована поруч із рослиною.
Такі способи вирощування орхідеї фаленопсис допоможуть уникнути переливу квітки й вилікувати пошкоджене коріння.