Віктор Орбан: “Мені навіть страшно уявити, що буде, якщо Росія програє війну”

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив в інтерв’ю швейцарському тижневику Weltwoche, що Угорщина найбільше постраждала від антиросійських санкцій ЄС і йому страшно навіть подумати про те, що Росія програє війну.

За його словами Україні необхідно знайти спосіб співіснувати з такою великою та небезпечною державою.

«Росія – ядерна держава. Це був би геополітичний шок, потенційно руйнівний землетрус глобального масштабу, набагато гірший за розпад Югославії. Сам факт того, що до подібних сценаріїв зараз на Заході ставляться легковажно, свідчить про тривожну, навіть страшну дистанцію від реальності, сліпоту до ризиків, властивих власній політиці», – сказав Орбан.

Прем’єр-міністр Угорщини також пояснив, що «Росія — це інша цивілізація», де європейські політичні норми не працюють. Причому немає значення, «подобається нам це чи ні». І тому закликає до миру обидві сторони.

“Україна — наш сусід, де також мешкають угорці. Їх закликають як солдати, і сотні з них гинуть на фронті… Ця війна недалеко від нас, саме тому всі хочуть миру в Угорщині. Ми молимося і віримо в доброго Господа, що він змусить воюючі сторони визнати його”, – зазначив Орбан.

Він також вважає, що у рішеннях, які ухвалюються в Брюсселі він бачить скоріш американські інтереси, ніж європейські. “Щодо війни у Європі сьогодні останнє слово за американцями”, – сказав Орбан. І зазначив, що якби виграв Дональд Трамп, то ніякої війни б не було.

Прем’єр-міністр Угорщини заявив, що «ніхто не може виграти». «Проти українців виступає ядерна держава з населенням у 140 мільйонів людей, а проти росіян – все НАТО. Ось що робить це таким небезпечним. Склалася патова ситуація, яка легко може перерости у світову війну», – сказав він.

“Проблема для Путіна, як сказав він мені, — це ракетні бази США, які вже створені в Румунії та Польщі, а також можливе розширення НАТО на Україну та Грузію з метою розміщення там зброї”, – розповів Орбан про причину війни в Україні. “Я розумію, що сказав Путін. Але я не приймаю те, що він зробив», – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *