Народна депутатка України Соломія Бобровська звернулася до СБУ щодо діяльності закарпатської депутатки від КМКС Юдіти Петеї

Народна депутатка України Соломія Бобровська обурилась ситуацією, яка сталась в останні тижні на Закарпатті, йдеться про угорське питання.

Пані Соломія каже, що багато етнічних угорців зараз боронить Україну, а дехто інший навпаки, працює на протилежне.

“У березні 2022 року на одному з заходів посол Угорщини в Україні мені прямо сказав, що українці себе ведуть як фашисти, мобілізуючи громадян України угорської національності до сил оборони України. Ця розмова ледь не закінчила сутичкою, нас розвели, але в принципі дивуюсь, що така людина робить досі на посаді посла в Україні та дипломата. Минулого тижня спостерігаю двіжуху на Закарпатті. Як деякі любителі поплакати за імперією є не лише на російсько-білоруському прикордонні, але і за Карпатами.

Багато етнічних угорців зараз боронять Україну та її територіальну цілісність у складі Збройних сил. А деякі в тилу працюють на протилежне. Як, наприклад, цікавий екземпляр – депутатка Закарпатської обласної ради – Юдіта Петеї. То обкладинку на фб розмістить з Закарпатською областю пофарбованою в кольори Угорського прапору, то рамочку на фото профілю причепить з Великою Угорщиною. То виступить на сесіях обласної ради й звернеться до президента України, щоб не утискали її прав і ще всіляку угорсько-російську риторику”, – написала Соломія Бобровська у себе на сторінці у Фейсбук.

Депутатка додала, що це неприпустимо і вже звернулась до СБУ з проханням дати оцінку її діяльності.

“Паралельно тривають обурення окремих представників групи підтримки Орбана щодо зняття угорських прапорів у Мукачево та заміни угорських національних символів на українські. Перепрошую, але угорські прапори – це не про захист меншини. Прапор на державних будівлях може бути лише один – український. Зараз Україна перебуває у таких умовах, коли мусить боронити свою ідентичність, з усіх боків. Власне, це і не потребує пояснення.

На жаль, є ті, хто досі плаче через “травму Тріанона”. І реагувати на це треба рішуче. Є міжнародно визнані кордони. Ображати меншину – неприпустимо. Підважувати державну владу та обурюватись українським символам в Україні – теж. Щиро бажаю КМКСівській меншині й орбанівській Угорщині нарешті правильно вибрати сторону правди, щоб знову не увійти в історію на стороні програвших з усіма наслідками”, – додає нардепка.

На фото – захід сонця над Мукачевом. З нашим прапором

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *