Кандидат КМКС програв. Фабіан знову очолив Реформатську церкву на Закарпатті

Як повідомляє  Mukachevo.net, минулого тижня відбулися вибори єпископа Закарпатської реформатської церкви.

Перемогу здобув її теперішній очільник Олександр Зан-Фабіан, який набрав 618 голосів делегатів. Його основний конкурент Гейза Качов, якого підтримувала партія КМКС та особисто Василь Брензович, набрав лише 352 голоси.

Партія КМКС поставила своїм завданням змістити Фабіяна з посади єпископа, так як він не дозволяв проводити агітацію в церкві за угорські партії. Особливо гостро ця проблема постала під час весняних виборів до парламенту Угорщини.

Тоді й було прийнято рішення шукати альтернативу для непоступливого єпископа. Фабіян завжди виступав за толерантність та підтримку України – землі де проживають етнічні угорці і громадянами якої вони є.

Це дуже не подобалося керівництву партії КМКС і вони всіляко намагалися його скомпрометувати. Але не врахували, що єпископ Олександр Зан-Фабіан має велику підтримку та авторитет серед вірників-реформатів.

А кандидат Гейза Качов є маловідомим, крім того, повністю проугорським та навіть не володіє українською мовою. Таке фіаско угорської партії КМКС ще більше ослабить вплив цієї партії на Закарпатті та значно нівелює авторитет її лідера Василя Брензовича, депутата Закарпатської обласної ради, який уже понад 2 роки переховується в Угорщині.

В Україні щодо нього зареєстроване кримінальне провадження і ведеться слідство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *