На бастіоні Мукачівського замку “Паланок” встановлено державний символ України – малий герб України “Тризуб”

Сьогодні, на бастіоні Мукачівського замку “Паланок”, урочисто відкрили та освятили нещодавно встановлений Державний Герб України – Тризуб.

“Сьогодні на нашій землі твориться історія нової України – сильної та незламної. І твориться вона руками всіх тих, хто б’ється за нашу свободу, за наше майбутнє, за право жити на своїй землі.

Нехай друзі, і насамперед вороги України знають, що після стількох втрат та страждань, що принесли на нашу землю російські окупанти – Україна єдина, як ніколи, а українці від Сходу до Заходу стають лише сильнішими та будуть боротись за Україну до кінця, до перемоги!”, – зазначив мер міста Андрій Балога.

Опісля виступу мера міста, перед присутніми виступили перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, голова Мукачівського міського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка Роман Колодій, керівник мукачівського Пласту Микола Міщенко.

На кінець присутні священнослужителі освятили символ України.

У підніжжі постаменту облаштовано табличку з написом:

“Український національний символ, малий Державний Герб України – Тризуб. Встановлено на виконання рішення Мукачівського виконавчого комітету від 13 жовтня 2022 року на честь захисників та захисниць, які борються за свободу та Незалежність України!”

За словами Андрія Балоги, Турул, що був встановлений на цьому місці буде знаходитись у музеї Закарпаття, який незабаром відкриють.

Тризуб висотою 3,5 метри виготовлений з металу. Таким чином, це є найбільший та найвищий тризуб встановлений на Закарпатті.

Нагадаємо, раніше, Турул використовувався як символ прихильниками правоконсервативних сил в Угорщині. Саме турул є важливим національним символом, особливо популярним серед прихильників ідеї т.зв. «Великої Угорщини», що прагнуть повернення угорських кордонів, чинних до укладання Тріанонського договору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *