Макрон й Ердоган не виправдали “надій”: Піонтковський заявив, що Путін обрав третього “посередника”
Росія все частіше говорить про переговори з Україною, бо ситуація на полі бою почала змінюватися не на користь агресора. При цьому президенти Франції Еммануель Макрон і Туреччини Реджеп Ердоган “не виправдали надій” російського диктатора Володимира Путіна в ролі певних посередників між Москвою та Києвом.
Путіну залишається хапатися за третій варіант – ще одного переговорника, який “гарантує йому життя”. Це глава Китаю Сі Цзіньпін, заявив в ефірі “24 каналу“ російський публіцист Андрій Піонтковський.
На його думку, Китай уже не зацікавлений у продовженні цієї безглуздої війни.
“Пан Сі може гарантувати Путіну безпечну старість в одному з даоських монастирів на території Китаю”, – сказав Піонтковський.
Публіцист зазначив, що раніше лідер РФ постійно розмовляв із Макроном та Ердоганом, бо відчайдушно шукав посередників. Він бореться за власне життя, оскільки “Путін – негідник та фашист, але не шахід” і хоче жити, заявив Піонтковський.
Такими ж посередниками, як розраховував російський президент, мали стати Макрон, канцлер ФРН Олаф Шольц і прем’єр Італії Маріо Драгі. Вони приїжджали до України разом із “італійським планом”.
“Тоді Путін мав безліч амбіцій. Першим пунктом було запропоновано припинення вогню, другим – двосторонні переговори про “суперечливі території” Росії та України”, – зазначив Піонтковський. Однак, наголосив він, цей план Кремля провалився.
“Тоді Путін зрозумів, що це було невдачею. Він “найняв” іншого перемовника – пана Ердогана. Однак той взяв за це величезну геополітичну ціну”, – пояснив він.
Тепер главі РФ потрібно шукати третій варіант “посередника” і потенційно така роль може дістатися Сі Цзіньпіну.
Раніше Піонтковський заявив, що в Білому домі постійно борються між собою дві точки зору на завдання та цілі США у війні, розв’язаній Росією проти України:
– У першому випадку йдеться про однозначну перемогу українців і повернення всіх окупованих територій. Прихильники другої точки зору говорять про те, що Київ “не повинен програти” – але слово “перемога” не використовують.