Яким буде опалювальний сезон 2022/2023 для українців?

Українська влада і профільні підприємства вже працюють над забезпеченням потреб енергетичної галузі майбутньою зимою.

Через війну проти Росії Україну чекає важка зима у сфері забезпечення газом, але уряд вже працює над розв’язання цієї проблеми. Таку заяву зробив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус в етері єдиного марафону новин.

За попередніми даними, для наступного опалювального сезону країні знадобиться від 21 до 24 мільярдів кубометрів газу. Герус зазначив, що наразі цифри є орієнтовними, оскільки до кінця літа ситуація в Україні може змінитися. На його думку, це залежатиме від трьох факторів:

  • якою буде ситуація з окупованими територіями;
  • чи вдасться відбудувати інфраструктуру в зруйнованих містах;
  • яка кількість підприємств відновить повноцінну роботу.

«Однозначно, вже сьогодні потрібно готуватися. І наша найбільша національна компанія «Нафтогаз» уже проводить поїздки та зустрічі з представниками інших країн. Це потрібно, щоб спільно вибудувати цю роботу по закачуванню газу. Зима очікується важкою, але ми зробимо все, щоб в нас було і світло, і тепло», – сказав Герус.

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики також додав, що Україна шукає різні варіанти закупівель газу за кордоном. Зокрема, йдеться про СловаччинуУгорщину та Польщу, до яких паливо постачається із США, Норвегії, Азії й навіть Африки. Крім того, Герус зазначив, що українські компанії на цей час видобувають газу більше, ніж потрібно для споживання і продажу, тому відповідні запаси накопичуються у підземних газосховищах для використання взимку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *