Одеса та царьок. Красуня та бридке чудовисько

Цар обрушив свою ненависть на Одесу. З усіх не прифронтових міст зараз її бомбардують особливо люто. Я розумію порт. Але справа не лише у цьому.

Цей параноїк ненавидить вільних людей та вільні міста. А Одеса – і є символ свободи, вільне місто. Місто-космополіт у найпрекраснішому сенсі цього слова.

Можна нескінченно перераховувати, який куточок у кожному єврейському, українському, російському серцях займає Одеса, яке величезне історичне та культурне значення несе у собі.

Дуже переживаю за Одесу. Адже ця перлина біля моря особливо болісно обдурила чудовисько в його очікуваннях. В очікуваннях, що російськомовна Одеса точно зустріне його з розпростертими обіймами. Але вільні люди вільних міст хочуть бути вільними незалежно від мови, якою говорять. І зараз, коли щур загнаний у кут своїми нескінченними самообманами та помилками, коли, схоже, плану виходу з війни у ​​щура немає, страшно особливо.

“От таке справжнє ставлення Росії до Європи”, – сказав учора президент Зеленський про ракетний удар під час візиту голови Євроради Шарля Мішеля, який відвідав Одесу у День Європи.
Так, таке ставлення Путіна не лише до Європи, але до всього вільного світу. До наших цінностей, до нашої загальної культури та історії, до наших таких різних культур та історій.

Ця дрібна, сіра, обмежена істота ніколи не вповзе нагору Потьомкінськими (або Приморськими, кому як подобається) сходами. Мужності тобі, улюблене місто!

Фото: Odessa Tourism Center

Леонід Невзлін

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *