Польща заморожує відносини з Угорщиною через позицію Орбана щодо України

Варшава на цей час не бачить можливості нормальної співпраці з Будапештом, поки уряд Віктора Орбана не змінить свій підхід до сприйняття трагічних подій в Україні й ставлення до росії.

Про це в ефірі радіо Plus заявив віцепрем’єр-міністр Польщі, лідер керівної партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський.

“Я не приховую, що це все дуже засмучує. Моя оцінка однозначно негативна. Якщо прем’єр Орбан каже, що він не бачить того, що трапилося в Бучі, то йому потрібно порадити піти до окуліста”, – заявив Качинський.

Він зазначив, що Польща могла б змінити свій підхід до Угорщини, “але за умови, що Віктор Орбан зміниться”.

“Це – умова, яку ми маємо зараз чітко сформулювати: ми не можемо співпрацювати як донині, якщо ситуація й надалі буде такою (як зараз – ред.)”,- наголосив лідер PiS.

Качинський висловив думку, що Орбан хоче відіграти якусь роль у завершенні збройного протистояння росії й України. Однак його погляди на війну в Україні та ставлення до росії він вважає “тупиковими”.

Як відомо, уряд Угорщини відмовляється надавати Україні зброю і дозволяти транзит територією країни зброї для Києва. Будапешт також підтримує інтенсивні відносини з москвою і висловлює готовність платити за російський газ у рублях. За інформацією деяких ЗМІ, Орбан також не виключив, що злочин у Бучі міг бути інсценізований українською стороною.

Згідно з останнім опитуванням центру SW Research для польського видання Rzeczpospolita, 57,4% поляків виступають за охолодження відносин з Угорщиною через ставлення Будапешта до війни росії в Україні. Лише 13,9% мають протилежну точку зору, а 28,7% респондентів утрималися.

Фото: Sedno Sprawy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *