Знайдено пояснення, чому з віком пам’ять у людей стає гіршою

Дослідники припускають, що знання, отримані протягом усього життя  “захаращують” спогади літніх людей.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Дослідницька група з Гарвардського, Колумбійського та Університету Торонто спробувала знайти відповідь на питання, чому так відбувається.

На їхню думку, інформація, накопичена людиною за довгі роки, з віком займає все більше і більше місця в мозку, через що «навігація» за спогадами стає складнішою.

При пошуку певної інформації, літній людині доводиться “продиратися” через безліч спогадів, які абсолютно не відносяться до шуканих Це означає, що при пошуку певного спогаду, літні люди часто знаходять замість нього іншу інформацію, яка абсолютно не належить до справи.

“Люди похилого віку краще знають світ, але зазвичай демонструють нижчу продуктивність епізодичної пам’яті при виконанні багатьох лабораторних завдань у порівнянні з молодими людьми. Ми припускаємо, що цей парадокс може бути пояснений, принаймні частково, тим, що пам’ять у літніх сильно “захаращена” різною інформацією. Це, своєю чергою, може створити труднощі з отриманням цільової інформації (і негативно вплинути на завдання епізодичної та робочої пам’яті)», — пишуть автори у своїй статті.

Однак, попри те, що багатий життєвий досвід може ускладнити роботу пам’яті, дослідники кажуть, що у нього є і свої переваги — наприклад, він може стимулювати творчість і прийняття рішень.

“Наявні дані свідчать про те, що літні люди демонструють збережену, а іноді та поліпшену креативність в залежності від багатства пам’яті», — розповіли вчені.

Дослідження показало, що при виконанні когнітивного завдання літні люди більшою мірою покладаються на попередні знання, ніж молоді люди. Експерти висловили надію, що завдяки подальшим науковим роботам і кращому розумінню того, як працює пам’ять у літніх людей, вони зможуть знайти нові способи допомоги людям з «переповненими» спогадами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *