Вживленний на місце спинного мозку імплантат дозволив паралізованій людині ходити (відео)

Паралізована людина з повністю пошкодженим спинним мозком змогла знову ходити завдяки імплантату, розробленому групою швейцарських вчених. Кейс-репорт про це опублікували в журналі Nature Medicine.

Технологія заснована на використанні електричних імпульсів для поліпшення якості життя людей з травмами спинного мозку.

Робота імплантату полягає в посиланні сигналів, що імітує дію мозку, прямо в ноги, запускаються вони за допомогою комп’ютера, який пацієнт носить з собою. А сам він представляє м’який гнучкий електрод, який укладається поверх спинного мозку на хребці.

Електрод подає електричні імпульси до нервів спинного мозку, які контролюють різні м’язи ніг і тулуба. Імпульси, своєю чергою, контролюються програмним забезпеченням на планшеті, який видає інструкції для певних дій, таких як стояння, ходьба, їзда на велосипеді або здійснення плавальних рухів ногами.

Операція з вживлення імплантату проведена вперше. Пристрій допоміг трьом пацієнтам встати протягом декількох годин після операції, але їх працездатність покращилася після трьох-чотирьох місяців практики та навчання.

Одужання полягало не тільки в застосуванні успішної технології, але і в проходженні реабілітації. При цьому імплантати не є ліками, а всього лише засобом поліпшення якості життя. На цей час він допоміг трьом пацієнтам – чоловікам у віці від 29 до 41 року — стояти, ходити, кататися на велосипеді та плавати в басейні.

“Команда дослідників зробила відкриття. Я не чув про жодне дослідження, де б вони встановили імплантат пацієнту з повним пошкодженням спинного мозку і продемонстрували рух м’язів і поліпшення рівноваги, достатню для того, щоб стояти та ходити”, – говорить доктор Рамом Харихарон

Тепер дослідники візьмуть більшу кількість пацієнтів — на цей час в експерименті брали участь дев’ять осіб, троє з яких досягли великих успіхів. Велика вибірка потрібна для доказів безпеки використання імплантату та ефекту поліпшення якості життя. Після чого технологію впроваджуватимуть серед лікарень і широких мас населення.

На даному етапі досліджень імпланти підходять тільки для тих, чиї травми розташовані на ділянці від основи шиї до талії, тому що для успішної операції потрібно ще не менше 6 см здорового спинного мозку. Зараз дослідникам належить тривала робота, перш ніж імплант перейде зі стадії клінічних випробувань і стане доступним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *