З 1 квітня в Україні продаватимуть антибіотики по рецепту

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив на брифінгу, що з 1 квітня продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом. Так у МОЗ будуть боротися зі стійкістю до антимікробних препаратів.

За словами Ляшка, наразі існує проблема неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків. Через це у бактерій може з’явитися здатність протистояти цим препаратам.Як зазначають у Центрі громадського здоров’я, майже 64% людей помилково вважають, що антибіотиками можна лікувати інфекційні захворювання, зокрема і коронавірус.

«Тому як наслідок маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій. Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями, і зовсім не ефективні у боротьбі з вірусними хворобами», — пояснив він.

Міністр повідомив, що призначати антибіотики зможе лише лікар. Він же і буде видавати електронний рецепт із зазначенням діючої речовини, способу застосування та дозування. Лише з таким рецептом пацієнт зможе придбати антибіотики в аптеці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *