Помер колишній директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Михайло Іванович Талапканич

Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти в глибокій жалобі з приводу непоправної втрати – передчасної смерті Михайла Івановича Талапканича, колишнього директора інституту, доцента, вченого секретаря закладу. Його душа відійшла у засвіти похмурого ранку 20 грудня 2021 року.

Михайло Іванович Талапканич

Михайло Іванович народився 19 травня 1946 року в с.Репинне Міжгірського р-ну в селянській родині. Після закінчення Ужгородської СШ № 5 навчався на фізичному факультеті УжДУ і здобув диплом викладача фізики. Працював учителем фізики в с. Ясенів Львівської області, згодом – директором школи в с. Луково та Великий Раковець Іршавського району, був інспектором Іршавського райвно Закарпатської області, а також перебував на керівних посадах в партійних органах Іршавського району та Закарпатської області, де відповідав за розвиток освіти і науки в краї. З 1988 до 2012 він – директор Закарпатського ІППО, згодом – вчений секретар закладу. У 1996 р. йому надано наукове звання доцента. Він автор десятків наукових та науково-методичних праць, серед яких у співавторстві монографічні видання «Осередок духовного життя – з думою про вчителя» (1996), «Школа та освіта Закарпаття» (1997), «Про інтелектуальну власність вчителеві та учневі» (2007), «Освіта Закарпаття» (2009).

Під керівництвом М.І.Талапканича інститут утвердився як самобутній, високого рівня науково-методичний заклад підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Тут під керівництвом Михайла Івановича було створено три кафедри, аспірантуру, філію в м. Берегові, два науково-методичні та інформаційно-видавничий центри, шість науково-методичних кабінетів. Закарпатський ІППО став вищим навчальним закладом ІІІ-ІV рівнів акредитації, головним науково-методичним центром післядипломної педагогічної освіти краю. На базі інституту регулярним стало проведення Всеукраїнської науково-методичної конференції з проблем післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Все життя Михайла Івановича було пов’язане з освітою та наукою Закарпаття. За понад 55-річну освітню діяльність Михайло Іванович неодноразово нагороджувався грамотами й дипломами обласного, всеукраїнського та всесоюзного рівнів, його нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

Смерть Михайла Івановича – непоправна втрата для рідних, близьких, для колег та друзів, для освіти нашого краю. Розділяючи біль та схиляючись у скорботі, висловлюємо щире співчуття родині та близьким. Світлі спогади про доброго колегу і людяну особистість навіки залишаться у серцях усіх, хто його знав, любив і шанував. У нашій пам’яті Михайло Іванович назавжди залишиться доброзичливим колегою та порадником, професіоналом-освітянином.

Вічна пам’ять…

Колектив інституту та група товаришів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *