Закарпатська обласна рада хоче реанімувати, нею же закриту, Домбоківську спеціалізовану школу-інтернат для дітей з особливими потребами

Сьогодні, 22 листопада, за участі в.п. голови Закарпатської облради Василя Іванчо відбулося розширене засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, яке провела її очільниця Ільдіко Орос.

У роботі комісії узяли участь: Володимир Суботовський, Марія Сігетій, Наталія Шетеля, Євген Плавайко, за допомогою онлайн-зв’язку – Михайло Рівіс, Владислав Каськів.
Серед запрошених – депутат облради Олександр Ледида, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Мар’яна Марусинець, начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Закарпатської обласної прокуратури Наталія Кузан.

Насамперед розглянули профільне питання – Про створення в області спеціального загальноосвітнього закладу для відповідної категорії дітей з інтелектуальними порушеннями (з метою забезпечення права дітей на доступ до загальної середньої освіти з урахуванням особливостей та стану здоров’я), яке пропонується до розгляду на пленарному засіданні четвертої сесії облради.

У ході засідання зазначалося, що питання детально вивчалося департаментом освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації на виконання рішення президії облради від 12.11.2021 р. та відповідних рекомендацій обласної прокуратури. Зокрема президією було доручено профільному департаменту розробити проєкт рішення та подати на розгляд пленарного засідання чергової сесії обласної ради.

Представник прокуратури озвучила позицію інстанції – в області повинен бути організований освітній заклад для забезпечення права цих діток стосовно навчання.

Як зазначила очільниця департаменту Мар’яна Марусинець, ініціатива створення в області такого типу закладу освіти є слушною, адже про кожну дитину, яка потребує особливих освітніх послуг, у департаменті відомо. Вона наголосила, що найкраще діти соціалізуються, навчаючись у звичайних школах, однак є й дітки із складними діагнозами, яким потрібен інклюзивний підхід до навчання.

Проаналізувавши ситуацію, фахівці запевняють, що найкращою локацією для такого закладу є приміщення, у якому наразі розташовується філія «Едельвейс» Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту, що знаходиться у селі Домбоки Мукачівського району. За словами М.Марусинець, тут збережений колектив фахівців, які можуть виконувати свою роботу, а у  пристосованих приміщеннях можна організувати декілька класів, у залежності від того, скільки батьків захоче віддати на навчання туди своїх діток. Департаментом напрацьований проєкт рішення «Про створення Домбоківської  спеціальної  школи І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради», який підтриманий профільною комісією.
Обговорюючи інші питання, комісія рекомендувала комплексно вивчити із залученням фахівців питання: Про оптимізацію закладів позашкільної освіти, Про реорганізації Комунального закладу «Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва», Про реорганізацію комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури», Про затвердження Статуту Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти в новій редакції та ін.
Комісія підтримала невідкладне питання щодо призначення  директора комунального закладу культури «Академічний камерний хор «Кантус» Закарпатської обласної ради. Також члени комісії озвучили ряд конструктивних пропозицій і щодо інших питань, що стосуються освітньої галузі  та сфери культури в області.

Пресслужба Закарпатської облради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *