Василь Бурба: Наказ перенести спецоперацію із «вагнерівцями» дав Єрмак від імені президента

Ексголова Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба заявив, що отримав вказівку про перенесення заходів щодо найманців ПВК «Вагнера» від керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Той передав вказівку від президента, бо був делегований ним.

Про це Василь Бурба заявив в етері програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Він розповів, що президент Володимир Зеленський як Верховний головнокомандувач може визначати коло людей, при яких керівник воєнної розвідки доповідає йому.

Станом на 2019-2020 роки у їх перелік входив голова Офісу президента, заступник голови ОП, керівник розвідкомітету тощо.

23 липня 2020 року мала відбутися доповідь президенту про зміни обставин стосовно активного заходу щодо «вагнерівців».

Водночас вже на місці Бурба не зміг потрапити до президента на четвертий поверх: його попросили спуститися на другий у кабінет голови ОП. Сам Бурба без команди зайти до президента не міг.

«Ми провели розмову. Нас було троє: я, перший заступник [голови СБУ] Руслан Баранецький, та глава Офісу [президента]. Відбулася планова доповідь. У зв’язку з тим, що він був допущений, делегований президентом, я отримав вказівку щодо перенесення фінального етапу. Я отримав відповідь, що це вказівка президента. Тобто особа, яка була делегована перед цим, була присутня, повідомила, що це команда президента», – розповів Бурба.

Він додав, що жодного відповідного письмового указу не було.

Нагадаємо, нещодавно Bellingcat опублікував нові деталі у справі “вагнерівців”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *