Критично не встигаємо: людство недостатньо знижує викиди парникових газів

Жодна зі сфер людського суспільства не адаптується досить швидко для виконання мети Паризької угоди по клімату – уникнути зростання температур вище 1,5 градусів за Цельсієм.

Про це йдеться у доповіді міжнародної групи Systems Change Lab, у тому числі створеної Інститутом світових ресурсів і Фондом Землі Джеффа Безоса, передає interfax.com.ua.

“Нам потрібно по-справжньому постаратися трансформувати нашу енергетику, дієту, якої ми дотримуємося, та ведення господарства на Землі, — говорить співавтор доповіді й представник фонду Землі Келлі Левін. – І мало того — необхідно все це зробити одночасно”.

У доповіді стверджується, що жодна з приблизно 40 проаналізованих сфер суспільства, включаючи енергетику, важку промисловість, сільське господарство, транспорт, фінанси, не змінюється так швидко, щоб утримати зростання світових температур – у порівнянні з доіндустріальною епохою — на рівні 1,5 градусів за Цельсієм. Доповідь уточнює, що для виконання цієї мети у нинішньому десятилітті необхідно скоротити наполовину викиди парникових газів, а до 2050 року звести їх до нуля.

Однак у нинішніх умовах, відповідно до доповіді, потрібно у п’ять разів швидше скорочувати споживання вугілля, у три – енергоспоживання будівель, і у три рази швидше відновлювати прибережні водно-болотні угіддя.

Крім того, автори доповіді закликають у півтора раза швидше скорочувати споживання яловичини у багатих країнах Європи та Північної Америки.

Також у Systems Change Lab прийшли до висновків, що процес адаптації до кліматичних змін при виробництві цементу і сталі, а також процес введення плати за викиди вуглекислого газу в атмосферу переживають період стагнації. Також “невірний напрямок” спостерігається у сфері боротьби з викидами в атмосферу від сільського господарства й автомобілів і у запобіганні загрози зведення лісів.

В той самий час у доповіді відзначається зростання обсягів електроенергії, одержуваних коштом сонячної й вітрової енергетики(на 15% щорічно протягом останніх п’яти років), при цьому відновлювана енергетика виявилася найбільш ефективною заміною вугіллю у більшості районів планети. Також згадується, що при належній підтримці можна домогтися “експоненціального” розвитку технологій з видалення вуглекислого газу з атмосфери Землі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *