Вчені зможуть знайти ознаки життя на екзопланетах вже через 5-10 років

Дослідження показують, що новий телескоп Джеймса Вебба зможе виявити потенційні біосигнали на інших планетах всього за 60 годин.

У жовтні з землі буде запущений телескоп Джеймса Вебба, який, згідно з розрахунками, зможе зафіксувати ознаки життя, такі як аміак, в атмосферах екзопланет.

Космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST) потенційно зможе знайти набагато більше екзопланет, ніж до нього змогли «Хаббл» і TESS. Згідно з технічними характеристиками апарату, він зможе виявляти небесні тіла з температурою поверхні в 300 кельвінів — майже як наша Земля —  які знаходяться на відстані понад 12 астрономічних одиниць від батьківської зірки.

На сьогодні запуск космічного телескопа планується 31 жовтня 2021 року. Якщо все піде за планом, то перші дослідження на апараті астрофізики зможуть почати вже в січні 2022 року.

Передбачається, що телескоп проведе на орбіті 5 років з можливою пролонгацією часу роботи. Попри те, що апарат ще не запущений, астрофізики вже проводять розрахунки того, як швидко він зможе знайти сигнали позаземного життя на інших планетах, або дати зрозуміти, що небесне тіло з великою ймовірністю мляво. Капріс Філліпс-аспірантка Університету штату Огайо — провела такий аналіз і показала, що телескоп Джеймса Вебба дійсно зможе виявити аміак в атмосфері шести газових карликових планет всього за кілька власних орбітальних витків.

В ході роботи автори змоделювали, як прилади JWST будуть реагувати на різні хмари й атмосферні умови, а потім склали список місць, де телескоп повинен шукати життя.

Карликові планети, такі як надземлі або міні-Нептуни, вважаються перспективними небесними тілами, на яких висока ймовірність виявити ознаки життя. Ці типи планет не існують в нашій Сонячної системи, тому вчені намагаються з’ясувати, чи можуть такі небесні тіла бути придатні для формування і розвитку життя. Аміак та інші біомаркери можуть допомогти астрофізикам у цьому.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *