Яким був підземний санаторій в Солотвині

Чому ми кажемо про підземний санаторій в Солотвині в минулому часі?

В 1919 році, згідно Сен-жерменської угоди, наш край, як Підкарпатська Русь, увійшов в склад Чехословацької республіки, країни, яка, після Першої світової війни, була створена на руїнах Австро – Угорської імперії. В краї почалось інтенсивне будівництво адмінбудівель, шкіл, доріг, почалася розвивати промисловість, культура, охорона здоров’я. «Окупанти» чехи старалися дотягнути Підкарпатську Русь до європейського рівня.

В 1946 році, згідно з договором між Чехословаччиною та СРСР, наш край, як Закарпатська область Радянської України, увійшов до складу Радянського Союзу. Розвиток краю продовжився, не дивлячись на багато негативних моментів комуністичного режиму. В Ужгороді було відкрито перший вищий навчальний заклад – університет. В містах почала розвиватись електронна, меблева, машинобудівна та інша промисловість.

В 1991 році Україна отримала незалежність. Почався хаос і повний розвал промисловості, руйнування доріг, розкрадання підприємств і колгоспів. Україна перетворилась в один суцільний «базар». Не була винятком і наша область.

Чому?

Були зруйновані й унікальні лікувальні заклади, наприклад, Солотвинська алергологічна лікарня, про яку зараз залишились тільки добрі спогади та матеріали в соціальних мережах.

Сольові шахти в Солотвино були відкриті ще в XVIII столітті, у 1970-х на їх базі відкрили Алергологічну лікарню.

Спелеотерапія була відкрита в Польщі в 1950-х роках, коли лікарі помітили, що шахтарі в соляних шахтах рідко хворіли на туберкульоз.

Підземний санаторій в Солотвино (фото)

Просочене сіллю повітря соляних шахт допомагає вивести мокротиння з легких і вбити мікроорганізми, що викликають інфекції дихальних шляхів.

Підземний санаторій в Солотвино (фото)

У повітрі соляних тунелів міститься в десятки разів менше мікроорганізмів, ніж у повітрі звичайної операційної.

Крім захворювань органів дихання, насичений солоне повітря допомагає боротися з різними захворюваннями шкіри та наслідки опікової хвороби.

Підземний санаторій в Солотвино (фото)

Клініка в селищі Солотвино розташовувалася у тунелях на глибині 300 метрів від поверхні землі. Температура тут весь рік тримається на одному і тому ж рівні — 22 °C.

Солотвинська лікарня була найбільшим у світі закладом, який використовував спелеотерапію як основний метод лікування та оздоровлення після хвороб органів дихання.

Підземний санаторій в Солотвино (фото)

Видобуток солі в Солотвині припинили на початку 2000-х через різкий підйом підземних вод. Відділення спелеотерапії закрили у 2008 році після прориву води у вентиляційний стовбур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *