Після ядерної війни людство чекає голод протягом 15 років

Зміна клімату після ядерної війни загрожуватиме світовим запасам продовольства і здоров’ю людей. Такі висновки зробили вчені з Університету Рутгерса. Результати дослідження публікує журнал Journal of Geophysical Research-Atmospheres.

Ядерна війна призведе не тільки до безлічі смертельних випадків. Дим від виниклих пожеж також викличе зміну клімату на термін до 15 років. Воно поставить під загрозу світове виробництво харчових продуктів та здоров’я людини.

У новому дослідженні вчені вперше використовували сучасну кліматичну модель для моделювання впливу диму від регіональних і глобальних ядерних воєн на вміст озону в атмосфері.

Наприклад, в результаті регіональної ядерної війни між Індією і Пакистаном утворюється як мінімум 5 мегатонн сажі. У разі глобальної війни між США і Росією мова йде про 150 мегатоннах викидів.

Нагрівання стратосфери та інші фактори призведуть до скорочення озонового шару на 15 років з піковими втратами в 75% у світі та 65% в тропіках. На його відновлення піде не менше десяти років.

Це призведе до того, що на поверхню землі буде потрапляти більше УФ-випромінювання. Воно не тільки загрожує здоров’ю людей, викликаючи катаракту і рак. Скорочення озонового шару і більше ультрафіолету негативно впливає на сільське господарство і тваринництво. Це порушить постачання харчових продуктів. В кінцевому підсумку після ядерної війни людство чекає голод протягом 15 років, вважають вчені.

https://cikavosti.com/pislia-iadernoi-viyny-liudstvo-chekaie-holod-protiahom-15-rokiv/#hcq=vscooJs

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *