10 маловідомих і курйозних історій про Альберта Ейнштейна
Ейнштейн був дуже непересічною фігурою свого часу. Його життя оповита різними міфами і легендами. У цій статті – добірка цікавих деталей з біографії фізика.
- У дитинстві майбутній вчений не подавав особливих надій. Ейнштейн мовчав до досить серйозного віку (чи то до трьох, то чи до п’яти років, є різні свідчення), і батьки вважали, що у їхнього сина затримки в розвитку. Згодом юний Альберт все ж почав говорити, але дуже невпевнено. Він привчився складати закінчені пропозиції, спочатку бурмочучи їх собі під ніс, а лише потім голосно вимовляючи задумане.
- Існує хибна думка про те, що Ейнштейн погано вчився в школі. Це не так. Юний Альберт значно випереджав однолітків з багатьох дисциплін. Але вчителі не дуже-то шанували майбутнього генія, тому що Альберт мав критичним мисленням і любив посперечатися.
- Ейнштейн пристрасно захоплювався вітрильним спортом протягом усього життя. Він часто любив ходити на яхті в повній самоті.
- Ейнштейн обожнював жінок, ну а жінки, своєю чергою, обожнювали Ейнштейна. Романтичні листи, хворобливі розриви, шлюб з двоюрідною сестрою, незліченні зради … В любовні пригоди генія дуже легко заплутатися.
- Коли Ейнштейн переїхав до США, за вченим почалася тотальне стеження ФБР. До моменту загибелі його справа налічувала близько півтори тисячі сторінок. Спецслужби всерйоз розглядали версію про те, що знаменитий фізик – радянський шпигун.
- Хоча Ейнштейн ненавидів війну, він вважав, що Америці потрібна ядерна бомба. Двояка позиція була продиктована тим, що до 1939 року в нацистській Німеччині вже велися дослідження в цій області. В умовах загрози, що насувається фізик написав знаменитий лист Франкліну Рузвельту, яке поклало початок Манхеттенського проекту.
- Після смерті першого президента Ізраїлю Хаїма Вейцмана Ейнштейну надійшла пропозиція зайняти цю посаду. Але фізик відмовився, пославшись на відсутність досвіду державної діяльності.
- Ейнштейн ніколи не носив шкарпетки. Навіть на офіційних зустрічах вчений залишався вірним цим принципом. Хтось стверджує, що він хотів бути ближче до простого народу, інші бачать в цьому вибір істинно вільної особистості.
- Довгі роки Ейнштейн не чистив зуби. Вчений говорив, що щетина зубної щітки «здатна просвердлити навіть алмаз». Але перша дружина Ейнштейна Мілева Марич все-таки привчила генія піклуватися про гігієну.
- Існує легенда про те, що Ейнштейн придумав задачу, яку нібито використовував для перевірки логічного мислення. Сенс в тому, щоб знайти відповідь усно, не вдаючись до допомоги паперу і ручки. Спробуйте і ви.
На вулиці стоять п’ять будинків.
Англієць живе в червоному будинку.
У іспанця є собака.
У зеленому будинку п’ють каву.
Українець п’є чай.
Зелений будинок стоїть відразу праворуч від білого дому.
Той, хто курить Old Gold, розводить равликів.
У жовтому будинку курять Kool.
У центральному будинку п’ють молоко.
Норвежець живе в першому будинку.
Сусід того, хто курить Chesterfield, тримає лисицю.
У будинку по сусідству з тим, в якому тримають коня, курять Kool.
Той, хто курить Lucky Strike, п’є апельсиновий сік.
Японець курить Parliament.
Норвежець живе поруч з синім будинком.
Хто п’є воду? Хто тримає зебру?
Альберт Ейнштейн