З впевненістю можна сказати: «Рідне Закарпаття» та її лідерів чекає не завидне політичне майбутнє

Кінець минулого тижня був досить насичений політичними подіями: «переворотом» в Закарпатській обласній раді, як пишуть деякі «ріднозакарпатовські» інтернет-видання та недовірою голові Берегівської райдержадміністрації Ігорю Вантюху – представнику «Рідного Закарпаття».

Так все-таки, що сталося?

«Проросійські партії та ексрегіоналb узурпували владу в Закарпатській облраді», як пише закарпатське інтернет та друковане видання «РІО»?

Чи «Слуг народу» «…тимчасово використовують для того, щоб принизити роль своїх конкурентів від «Рідного Закарпаття», як пише «пресслужба «Рідного Закарпаття» та «мавпує» це повідомлення рупор народного депутата Василя Петьовки інтернет-видання «Новини Закарпаття»?

Чи «вчора в Закарпатські обласній раді, продовжився «переворот», там знімали з посад тих хто привів до головування радою Олексія Петрова», як твердить ще одне «пропетьовківське» інтернет-видання transcarpathia.news?

З усіх істеричних публікацій «проріднозакарпатських» інтернет-видання «пахне» страхом та розгубленістю тих, хто дійсно, посадив у крісло голови Закарпатської обласної ради професійного розвідника, генерал-майора СБУ, бойового офіцера Олексія Петрова. В перше за всю історію Закарпатської області (з 1946 року) головою Закарпатської обласної ради став етнічний росіянин, «пришляк». Ті, що це зробили, мабуть, вважали, що вони «гросмейстери» в «закарпатських політичних іграх», а Петров, такий собі примітивний «лох», яким легко буде управляти та майже легально займатися контрабандою тютюнових виробів в особливо великих розмірах, переправляючи десятки контрабандних фур в Євросоюз.

Генерал виявився не лохом, а, дійсно, бойовим офіцером СБУ «під прикриттям», який, я думаю, був активним учасником тих подій, які привели до санкцій РНБО проти закарпатських контрабандистів і, практично, проти політичної партії «Рідне Закарпаття», під дахом якої робились протиправні дії.

Події, які відбулися на сесії Закарпатської обласної ради 29 липня були логічним продовженням боротьби Президента України Володимира Зеленського проти контрабанди, корупції в Україні.

Чому б «проріднозакарпатським» інтернет-виданням не написати про ефективність роботи Закарпатської обласної ради уже із новою більшістю? Адже 35 депутатів (з 64), що були присутні на сесії,  не тільки звільнили двох заступників голови облради і призначили одного нового Василя Іванча, але й прийняли майже 40 важливих рішень:

  • внесли зміни до рішення обласної ради від 17 грудня 2020 року №40 «Про обласний бюджет на 2021 рік», що дозволило профінансувати ряд важливих напрямків медичної, освітньої, соціальних галузей та ремонту доріг Закарпаття;
  • було обрано нового керівника Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» Володимира Феськова, який замінив на цій посаді Михайла Данканича.
  • одноголосно затверджено важливий майновий документ краю — Стратегію управління розвитком об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Закарпатської області.
  • внесено зміни до ряду обласних програм. У тому числі до Програми сприяння діяльності Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції на 2021 рік; Регіональної програми «Молодь Закарпаття» на 2021 – 2025 роки; Регіональної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2021 – 2024 роки; Програми підтримки державної політики регіонального розвитку та підтримки громад Закарпатської області на 2021 – 2023 роки; Обласної програми «Цукровий діабет» на 2021 – 2025 роки, Програми розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018 – 2022 роки та інших.
  • і що само важливо, депутати прийняли рішення звернутися до ОДА щодо виділення коштів з резервного фонду області на ліквідацію наслідків стихії у Ясінянській громаді, що на Рахівщині. Ми добре знаємо про катастрофічні наслідки, короткочасної повені, яка відбувалася в Рахівському районі та про злочинну бездіяльність Закарпатської ОДА (голова Анатолій Полосков) в ліквідації наслідків цієї повені;
  • внесено зміни до складу постійних комісій Закарпатської обласної ради VІІІ скликання;
  • затверджено порядок проведення конкурсу на зайняття посад керівників закладів охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області тощо.

Після змін в депутатських комісіях та створення нової, уже пропрезидентської, більшості відбулося фактичне розблокування діяльності обласної ради й рада почала ефективно працювати.

А що робила нова «опозиція»: «Рідне Закарпаття» (в першу чергу), «Батьківщина», «Європейська Солідарність»?

«Опозиційні» депутати, яких обирав народ для розв’язання насущних проблем краю, тупо проігнорували друге пленарне засідання третьої сесії Закарпатської обласної ради.

Кажуть, що спроба блокувати діяльність Закарпатської обласної ради відбулася не з ідейних мотивів, а самих, що ниє, тривіальних – гроші. І не малі гроші – по 100 тис. «зелених» на одну «блокувальну депутатську особу» з «контрабандного фонду» «Рідного Закарпаття».

Закликавши частину депутатів Закарпатської обласної ради саботувати діяльність ради фактичний лідер «Рідного Закарпаття» Василь Петьовка підставив своїх політичних соратників (Валерія Лунченка та інших) на рівні як обласної, так Верховної Ради України. Наскільки мені відомо, Банкова саботаж діяльності Закарпатської обласної ради прийняла, як оголошення війни Президенту. Можна тільки привітати Василя Васильовича та його соратників з «геніальною акцією» – спробою блокувати діяльність Закарпатської обласної ради, скоро вони відчують на власній «бізнесовій шкірі» – чи потрібно воювати з Президентом.

Невже у Василя Петьовки погана пам’ять? В чому я сумніваюсь. Невже він не пам’ятає події далекого 2003 року, коли Мукачівська районна рада, в якій «Наша Україна» представляла майже конституційну більшість, не дивлячись на саботаж з боку опонентів, які демонстративно покинули зал засідання, прийняла бюджет району та багато інших важливих питань з діяльності? Не було ні крику, ні «проти», депутати одноголосно проголосували за питання порядку денно сесії. Щось подібне  зараз відбулося на сесії обласної ради.

Цікаву думку з приводу саботажу діяльності Закарпатської обласної ради з боку «нових опозиціонерів» висловив на своїй сторінці фейсбуку депутат обласної ради, генерал-майор міліції Віктор Русин: «В трьох фракціях ради «рідних»,»батьківщини» та «солідарності» практично всі депутати самодостатні, поважні та знані люди в краї, але вчорашня їхня поведінка відсутності на сесії нагадала мені обіжених дітей у яких у дворі в пісочниці відібрали старші хлопці машинки.

Якщо у вас шановні депутати є своя позиція, то могли прийти в зал, ваші голови фракцій зробити заяви про не згоду і покинути зал, як роблять інші політики, а так ви показали свій дитячий каприз.

Це саме показали і заступники облради, яких учора зняли.

Шановні стержень депутата не в дитячих капризах, а в залі доказувати всім депутатам свою позицію і відстоювати її даже знаючи наперед, що ти один.

Впевнений, що вчорашні дитячі обіди депутатів вищевказаних фракцій пройдуть за три дня і ми знову всі будемо працювати в залі на користь краян.» Тут, як то кажуть: без коментарів.

«Контрабандна», непрофесійна, хаотична діяльність лідерів «Рідного Закарпаття», які звикли, працювати на «свою кишеню», а на народ, який зробив їх депутатами та політиками, приводить до поступової втрати своїх позицій не тільки в обласній раді, але й органах місцевого самоврядування та державної влади.

Останнім наочним прикладом послаблення позиції «Рідного Закарпаття» є  рішення Берегівської районної ради, яким вона висунула недовіру представнику партії «Рідне Закарпаття» – Ігорю Вантюху. Добре знаю пана Ігоря, кандидата наук, як інтелектуала, висококласно спеціаліста, який, на жаль, «сів не  у свої сани».

Недовіра Вантюху – це, скоріше, недовіра «Рідному Закарпаттю», а не голові Берегівської райдержадміністрації.

Що буде далі? Побачимо. Одне тільки з впевненістю можна сказати: «Рідне Закарпаття» та їх лідерів чекає не завидне політичне майбутнє. Партія зникне з політичної арени, а її лідери, якщо це їм не вдасться, наприклад, купити франшизу в «Батьківщини», перетворяться в «політичні нулі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *