Як зберегти м’язову масу в літньому віці

З віком маса скелетних м’язів, як правило, скорочується. Вчені підрахували, що люди старше 50 років втрачають до 1% своєї мускулатури щороку. Це призводить до саркопенії – втрати деяких функцій скелетних м’язів, яка обертається слабкістю і зниженням якості життя. Одна справа – дожити до пенсії, інше – пожити на пенсії. Щоб люди старшого віку довше насолоджувалися перебуванням в цьому світі для, дослідники шукають прості і доступні способи скоротити дегенерацію м’язів.

Один з руйнівних факторів для скелетної мускулатури – вплив шкідливих вільних радикалів. Відомо, що вітамін С допомагає захистити клітини й тканини організму від цих радикалів, однак ефективність цього методу для літньої частини населення раніше не була підтверджена масштабними дослідженнями. Нещодавно команда вчених з Університету Східної Англії з’ясувала, чи відрізняється м’язова маса пенсіонерів, в чиєму раціоні є квашена капуста і цитрусові, від м’язової маси тих, хто вітаміном С нехтує.

У дослідженні, опублікованому у 2020 році в Journal of Nutrition, були вивчені дані понад 13 тисяч осіб у віці від 42 до 82 років. Масу скелетних м’язів порівнювали з рівнем споживання вітаміну С. Кількість борця з вільними радикалами визначали по харчовим щоденникам людей, а також вимірювали його кількість за аналізами крові. Виявилося, що люди з найбільшою кількістю вітаміну С в раціоні або крові мали найбільшу розрахункову масу скелетних м’язів.

Отриманий результат особливо важливий, тому, що вітамін С – одне з найдоступніших корисних речовин в природі. Досить з’їдати по парі свіжих соковитих апельсинів або інших фруктів, овочів або жмень ягід в день. На жаль, робота вчених показала, що майже 60% чоловіків і близько половини жінок вживають вкрай мало вітаміну С.

Популярная механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *