Хтось політикує, а хтось працює. Поліетеленова долина в Заріччі, що на Закарпатті (погляд з космосу та з висоти пташиного польоту)

Село Заріччя є закарпатською столицею ранніх овочів. Парникове овочівництво тут почали розвивати з 1970-х. Капусту у теплицях висівають ще у січні, щоб навесні першими продавати молоду городину. За рік можуть зібрати два-три врожаї.

 

Перша у році капуста стала для села «золотою жилою» – ранній врожай продається за найвигіднішими цінами.
Практично вся вільна земля у Заріччі вкрита плівкою. У деяких господарствах парників по кілька десятків.

У теплицях працюють з п’ятої-сьомої ранку до пізнього вечора. Вирощування рослин за такою технологією вимагає постійної турботи і уваги. Під плівкою контролюється все: від температури до вологості. Це і дозволяє вирощувати овочі у несезон. Не менш важливі якісне насіння, добрива та засоби захисту рослин https://agrolife.ua/.
За прикладом зарічан тепличним бізнесом почали займатися і в сусідніх селах– Сільці, Великих Ком’ятах, Оноку. Кліматичні умови та ґрунти місцевості сприяють успішному росту парникової розсади. Завдяки цьому тутешні мешканці можуть не виїжджати на заробітки, а жити з того, що постачає власна земля. Декотрі жителі Заріччя за прибутки від овочівництва спромоглися придбати каміони і рефрижератори та зайнялися міжнародними перевезеннями.
Навіть у центрі села щільність парників дуже висока: вони впритул підступають до школи і церкви.

Працюють на землі цілими родинами. Багатодітні сім’ї для зарічан є нормою, і нащадків привчають до роботи з самого малечку. Вже дво-трирічні стежать за тим, як старші саджають і доглядають рослини.
Заробітки у сільському господарстві нестабільні. Плоди кропіткої праці можуть бути знищені вмить – або виявитися нікому непотрібними. У 2018 та 2019 роках насадження у Заріччі постраждали від паводків, а у 2020 році фермери зазнали збитків через карантин і звуження ринків збуту.
Попри це, зарічани не полишають справи, яку вибудовували роками.

Та й уявити закарпатські ринки навесні без молодої капусти з Заріччя складно, хоч і з’являється все більше імпортних альтернатив.
Усім, чого досягли місцеві фермери, вони завдячують власній працелюбності та підприємливості.

Перший кабельний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *