Вчені підтвердили теорію про те, що алкоголь шкідливий в будь-якій кількості

Вчені з Оксфордського університету виявили, що будь-яка кількість алкоголю негативно позначається на мозку.

Автори нової роботи резюмували, що чим більше людина п’є, тим менший обсяг її мозку.

«Немає порога вживання алкоголю. Будь-який алкоголь – це погано. Також ми припускаємо, що алкоголь пошкоджує весь мозок, а не окремі його частини як вважалося раніше », – сказала провідний автор Аня Топівала, старший клінічний викладач Оксфордського університету.

В рамках роботи вчені використовували дані британського Біобанку. Дослідники проаналізували показники 25 378 учасників, такі як вік, стать, освіта, споживання алкоголю, розмір мозку за даними МРТ, інформацію про відвідування лікарень і амбулаторних відвідувань, а також подивилися на результати тестів на пам’ять.

Більш високий обсяг споживання алкоголю був пов’язаний з нижчою щільністю сірої речовини. Дослідники виявили, що спиртне пояснює до 0,8% зміни обсягу сірої речовини навіть після врахування індивідуальних біологічних і поведінкових характеристик.

Здається, що це незначна цифра, але вона вище, ніж показники впливу інших факторів ризику. Наприклад, це в чотири рази більше вкладу куріння або підвищеного ІМТ (індекс маси тіла).

Негативні асоціації були також помічені між споживанням алкоголю і цілісністю білої речовини. Крім того, дослідники виявили, що високий кров’яний тиск і високий ІМТ підсилюють негативний зв’язок між алкоголем і здоров’ям мозку.

Дане дослідження також спростовує попередні результати, які говорили про те, що вживання вина в помірних кількостях (в порівнянні з пивом або міцними напоями) позитивно позначається на роботі мозку.

Автори роботи заявили, що будь-який алкоголь і його будь-яку кількість погано впливають на мозок

Популярная механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *