Невідоме надскупчення поглинає нашу галактику

Астрономи, стурбовані зміщенням галактик Місцевої групи, після довгих досліджень прийшли до невтішного висновку: виявляється, весь цей час величезне надскупчення, будучи невидимим для спостерігача із Землі, притягувало галактики до себе зі швидкістю 50 км / с!

Наша рідна галактика Чумацький Шлях і її сусіди знаходяться в постійному русі. На думку вчених, вся Місцева група, що складається з 50 галактик (їх число постійно зростає, оскільки астрономи відкривають все нові галактики) в цей час зсувається в одному напрямку під дією сили якогось величезного невидимого об’єкта.

Нещодавно міжнародна команда дослідників навіть знайшла винуватця: це найближче до Місцевої групи надскупчення – величезна маса речовини, що складається з багатьох сотень галактик.

Дивно, але цю неймовірну громадину дотепер ніхто не міг помітити, оскільки газові й пилові хмари, а також світло зірок нашої власної галактики заважають огляду.

Більш ранні дослідження руху Місцевої групи дозволили вченим передбачити те, що щось ховається за межами Чумацького Шляху.

Вивчення галактик в сузір’ї Вітрила, крізь які проходить площина нашої галактики, також призвело до висновку про те, що в цій області спостерігається підвищена галактична щільність.

За допомогою 10-метрового Великого південноафриканського телескопа і 3,9-метрового Англо-австралійського телескопа в Сайдинг Спрінг, вчені виміряли червоний зсув 4500 галактик в сузір’ї Вітрила, по обидва боки від країв Чумацького Шляху, і підтвердили в щомісячних публікаціях Королівського астрономічного товариства, Великобританія, що підвищена щільність галактик в регіоні все-таки існує на відстані 800 мільйонів світлових років.

Це відкриття означає, що околиці нашої галактики є свого роду «будинком» для іншої величезної зоряної структури, яка знаходиться трохи далі, ніж надскупчення Шеплі, яке раніше претендувало на роль «гравітаційного тягача».

Завдяки гравітаційному тяжінню, галактики сузір’я Парус рухаються в його сторону з величезною для людини швидкістю 50 км / с. Але для тривоги немає причин: цей шлях займе цілих 5 трильйонів років, і на той час людству буде вже все одно

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *