Володимир Зеленський пропонує карати контрабандистів мільйонними штрафами та ув’язненням до 12 років

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту невідкладний законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності за контрабанду.

Зокрема, згідно із проєктом закону №5420, пропонується карати за контрабанду штрафами до двох мільйонів гривень та ув’язненням до 12 років.

За контрабанду товарів у значному розмірі пропонують карати штрафом: від 170 тисяч грн до 425 тисяч грн.

Якщо контрабанду у великому розмірі скоїла за попередньою змовою група осіб, службова особа або раніше судима за контрабанду людина, можливе таке покарання: штраф від 850 тисяч грн до 1 млн 275 тисяч грн або позбавлення волі від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.

За контрабанду організованою групою каратимуть позбавленням волі від 7 до 11 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.

Також у законопроєкті пояснюють, що контрабанда вважається значного розміру, якщо загальна вартість предметів контрабанди у понад 100 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а великого — якщо загальна вартість предметів контрабанди у понад 600 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Окремою статтею пропонують регулювати контрабанду підакцизних товарів. За таку контрабанду у значному розмірі хочуть карати штрафом від 340 тисяч грн до 680 тисяч грн або позбавленням волі від трьох до шести років.

Якщо таку контрабанду скоїла за попередньою змовою група осіб, службовець або раніше судима людина, то покарання буде суворішим. За це пропонують штрафувати від 1,2 мільйона грн до 2,4 мільйона гривень або позбавляти волі від 6 до 11 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.

За контрабанду організованою групою загрожує ув’язнення від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.

За цією статтею, значна контрабанда означає, що загальна вартість у понад 50 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а велика — що загальна вартість у понад 400 разів перевищує цей мінімум.

Також окрему статтю присвятили недостовірному декларуванню товарів. За це можливий штраф від 170 тисяч грн до 2,4 мільйона грн, а також ув’язнення.

Нагадаємо, 15 квітня на засіданні РНБО було прийнято рішення про накладення санкцій щодо контрабандистів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *