Коронавірус може вражати клітини порожнини рота

Міжнародна група вчених знайшла докази того, що SARS-CoV-2 заражає клітини порожнини рота. Раніше стало відомо, що верхні дихальні шляхи й легені є основними осередками інфекції SARS-CoV-2.

Однак в результаті нового дослідження автори виявили ознаки того, що вірус може інфікувати клітини в інших частинах тіла, таких як травна система, кровоносні судини, нирки й порожнину рота.

Факт того, що вірус може заражати кілька областей тіла, допоможе пояснити широкий спектр симптомів, які відчувають пацієнти з COVID-19. Більш того, отримані дані вказують, що рот, можливо, відіграє певну роль у передачі SARS-CoV-2 в легені або травну систему через слину, насичену вірусом.

Дослідники обстежили тканини порожнини рота здорових людей, щоб визначити області рота, сприйнятливі до інфекції SARS-CoV-2. РНК двох ключових білків для проникнення – рецептора ACE2 і ферменту TMPRSS2 – була виявлена в клітинах слинних залоз і тканинах ротової порожнини. Це вказує на підвищену вразливість, оскільки вважається, що вірус має потребу в обох вхідних білках, щоб отримати доступ до клітин.

Крім цього, в тканини слинних залоз одного з померлих людей, а також людини, яка в цю хвилину переносить гостру форму COVID-19, вчені виявили специфічні послідовності вірусної РНК: вони вказували на те, що клітини активно роблять нові копії вірусу.

Будуть потрібні додаткові дослідження, щоб підтвердити отримані результати у більш широкої групи людей і визначити точний характер того, як наш рот поширює SARS-CoV-2 і передає його поза організмом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *