Угорщина доправила на Закарпаття 50 апаратів ШВЛ

Угорщина вкотре показує своє добросусідське ставлення до України, прагнення до дружби та партнерства. І це знову отримало підтвердження, адже держава-сусід подарувала нашій країні чергову партію дороговартісних апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), надаючи підтримку в боротьбі з пандемією COVID-19.

Угорська екуменічна служба допомоги привезла на Закарпаття 50 апаратів ШВЛ, які передадуть у 46 медичних закладів десяти областей України – від західних до східних. Загальна вартість медичного обладнання становить 3,5 млн євро.

Під час передачі апаратів у місті Берегові керівник Угорської екуменічної служби допомоги Ласло Легел зазначив, що зроблено великий крок уперед. Минулого разу пан Ласло приїздив на Закарпаття всього кілька місяців тому і теж з благородною місією – для передачі 50 апаратів ШВЛ медичним закладам краю. Привезені ж тепер прилади розподілять між десятьма областями.

«Ми провели велику роботу з організації процесу доставки гуманітарного вантажу. Наші співробітники супроводжуватимуть його до кінцевих пунктів призначення, допоможуть у встановленні та введенні в експлуатацію апаратів ШВЛ», – додав Ласло Легел та подякував усім, хто брав участь в організації та доставці цієї благодійної допомоги.

Посол доброї волі Аніко Левої розповіла, що підрозділ Угорської екуменічної служби функціонує на Закарпатті понад 20 років. Протягом цього часу організація виконала велику роботу задля кращої соціальної підтримки не тільки угорськомовного населення краю, а й представників інших національних меншин, які проживають на території краю. Крім того, пані Аніко висловила сподівання, що потреба у використанні апаратів ШВЛ не буде тривалою і людство зможе подолати пандемію якнайшвидше.

Вітальне слово отримав й голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, який наголосив на тому, що надання благодійної допомоги є жестом доброї волі: «Я хочу висловити подяку від імені всіх областей, які отримають у дарунок таке необхідне медичне обладнання. Дякую за те, що ви допомагаєте нам, що звертаєте увагу не тільки на Закарпаття, а й на решту областей України. Наша співпраця значно ширша, ніж цей конкретний вантаж, тому приємно та важливо, що протягом тривалого часу наші відносини вже перевірені на міцність. Вони корисні як для України, так і для Угорщини. Ми показуємо приклад, як потрібно жити та допомагати одне одному».

Вікторія КОПИНЕЦЬ“Карпатський об’єктив”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *