Як змінити постачальника газу: усі деталі та вигідні тарифи

Внаслідок реформи газу більшість споживачів турбує питання про те, як правильно обрати нового постачальника з найкращими тарифами та сервісом і як відбувається сам процес переходу.

З огляду на це, Mukachevo.net дослідив пропозиції компаній, які продають газ на ринку, а також вияснив відповіді на найпоширеніші запитання закарпатців у цій темі.

На сьогодні в Україні діє понад 40 компаній, які продають газ населенню. Це відбулось внаслідок відкриття ринку — постачальники природного газу поставлені в умови жорсткої конкуренції, і саме через це кожен з них пропонує якнайвигідніші тарифи та бореться за кожного клієнта.

Перш, за все, виділимо декілька важливих нюансів:

  • Закарпатець має право обрати будь-яку з наявних на тепер 40 компаній в Україні для підписання договору про постачання газу.
  • Обираючи постачальника, перевірте на сайті НКРЕП чи має він ліцензію. Також, кожна компанія, яка працює з побутовими користувачами, повинна мати веб-сайт.
  • Змінювати можна тільки компанію-постачальника, а от з платіжками за доставлення та розподіл газу все залишається без змін – платимо своєму обленерго, як і раніше.
Найпоширеніші міфи та відповіді на них

Міф 1. Поміняти постачальника газу може будь-який споживач.

Так, це правда. Кожен мешканець Закарпаття, який до тепер купував блакитне паливо у «Закарпатгазі», може в будь-який момент змінити його на іншу компанію. Сам перехід є максимально простим і зробити його можна онлайн. Для цього потрібно зателефонувати у колцентр, або ж подати заявку на сайті та мінімальний пакет документів новій компанії. Перелік необхідних документів вам надасть менеджер обраної компанії. Усіма решту бюрократичними моментами займеться ваш новий постачальник. Процес займе не більше 3-х тижнів (по закону), а на практиці це часто займає всього 3 дні.

Міф 2. Для переходу потрібно спочатку розірвати договір зі старим постачальником.

Ні, це міф. Споживачу не потрібно звертатись до чинного постачальника, не потрібно розривати з ним договір та оформлювати довідку про відсутність заборгованості. Перехід відбувається автоматично.

Міф 3. Змінити постачальника можуть тільки власники приватних будинків, а квартир – ні.

Ні, це міф. Мешканці як приватних, так і багатоквартирних будинків мають право змінити газопостачальну компанію.

Міф 4. Якщо у мене є заборгованість за постачання газу, я не зможу змінити компанію.

Ні, це міф. Змінити постачальника на нового ви можете. Втім, газ за новим тарифом вам подадуть тільки тоді, коли ви розрахуєтесь з попереднім постачальником за усі борги. Але якщо людина не погоджується з нарахуваннями за спожитий газ, наприклад, через застосування так званих «теплових» коефіцієнтів, то боргове питання можна і потрібно вирішувати в судовому порядку.

Міф 5. Мені відключать газ на той період, коли я мінятиму постачальника.

Ні, це міф. У період переходу газ вам постачатимуть безперебійно. Дія договору із чинним постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі нового постачальника.

Після цього старий постачальник має не більше, ніж 6 тижнів, щоб виставити вам остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості. А споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше, ніж за 10 робочих днів з дня виставлення рахунку.

Ціни та тарифи

З міфами розібрались, тепер поговоримо про ЦІНИ та ТАРИФИ.

По закону, постачальники зобов’язані щомісяця повідомляти своїх клієнтів про зміну цін на газ. Але щоб усю зиму спати спокійно і не очікувати, що ж у новому місяці витне ваш постачальник, краще обрати собі піврічний або річний тариф. У такому випадку ціна на увесь період договору буде незмінна.

Недарма кажуть «готуй сани влітку» і це стосується цьогорічної газової теми. Адже саме влітку та на початку осені компанії пропонували найвигідніші річні тарифи (від 3,23 грн).

З настанням холодів тарифи традиційно ростуть і станом на листопад, зокрема наш «Закарпатгаззбут» – оприлюднив тариф по 8.80 грн. Для порівняння, у цьому ж місяці тариф компанії «Тас Енерджі» – 6.84 грн за куб, «Нафтогазу» – 6.45 або 6.33 (залежно від тарифу), а «Paliv Energy» – 6,00 грн/м³.

Проаналізувати ціни усіх постачальників можна на сайтах Газправда та Газотека. На останньому потрібно заповнити коротку форму про те, який є ваш чинний тариф та скільки кубометрів на рік ви споживаєте, і сайт автоматично підбере вам найвигідніші пропозиції різних компаній. Тут їх можна порівнювати й, навіть, одразу відправити заявку на оформлення договору.

Отже, які тарифи на постачання газу пропонували різні компанії у листопаді:

Але, як ми вже зазначали, тарифи щомісяця змінюються. Найвигідніші пропозиції на зиму були в «ВЕК Палівенерго» – по 4,5 та 4,92 грн, але ці ціни були актуальні при підключенні не пізніше жовтня.

З доступних і найнижчих на цей час зимових тарифів маємо:

  • – тариф «Річний» від «Нафтогаз України». Ціна – 6,45 грн за кубометр з помісячною оплатою рівними частинами протягом всього року. При підключенні тарифу до 30 листопада, споживач платитиме фіксовану ціну 6,45 грн за куб. незалежно від сезону й навіть у випадку перевищення споживання над замовленими обсягами. Тоді як решта постачальників понаднормові обсяги зобов’язує оплачувати окремо – за ринковими цінами.
  • – тариф «Економний» від «Асканія Енерджі». Ціна 6,95 грн за кубометр за умови підключення до 25 листопада. Але потрібна 100% передоплати. А понаднормові обсяги треба буде оплачувати за ринковими цінами.

Ось якими є інші «зимові» газові пропозиції:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *