NASA вперше за вісім місяців зв’язалося з «Вояджером-2»

Спеціалісти NASA відправили кілька команд «Вояджеру-2» за допомогою радіоантени Deep Space Station 43, що знаходиться у столиці Австралії Канберрі. Це перший сеанс зв’язку з апаратом після тривалої паузи, що почалася у березні, коли антенну відключили для ремонту та модернізації. «Вояджер-2» повернув сигнал та виконав усі команди. Про це пишуть на сайті NASA.

Де зараз знаходиться «Вояджер-2»?

«Вояджери» вийшли у міжзоряний простір за межі геліосфери — області навколо Сонця, заповненої плазмою сонячного вітру. У NASA запропонували вважати це виходом за межі Сонячної системи, але якщо дивитися з точки зору гравітаційного впливу нашої зірки, то апарати усе ще знаходяться всередині. Цей вплив простягається до зовнішніх областей хмари Оорта — гіпотетичного регіону, що є джерелом довгоперіодичних комет. Ця область починається на відстані 1000 астрономічних одиниць від Сонця, а закінчується, за оцінками, на відстані приблизно 100 000 астрономічних одиниць. Наразі «Вояджер-2» знаходиться на відстані більше 18,8 мільярдів кілометрів від Землі та віддаляється зі швидкістю більше 55 тисяч кілометрів на годину.

Графік NASA за 2013 рік, на якому «Вояджер-1» ще не перетнув межу геліосфери. NASA / JPL-Caltech

Графік NASA за 2013 рік, на якому «Вояджер-1» ще не перетнув межу геліосфери. NASA / JPL-Caltech

Чому з ним не виходили на зв’язок впродовж 8 місяців?

Для зв’язку з «Вояджерами» NASA використовує Мережу далекого космічного зв’язку (The Deep Space Network). Вона складається з радіоантен, що знаходяться у різних частинах світу: в Канберрі, Мадриді та каліфорнійському місті Голдстоун. Після того, як «Вояджер-2» у 1989 році здійснив маневр біля Тритона, супутника Нептуна, зонд став недоступним для радіоантен у Північній півкулі. Тож антена Deep Space Station 43, яка знаходиться в Австралії, стала єдиним засобом для відправки сигналів «Вояджеру-2». У березні цю антену відключили для ремонту та модернізації. Зокрема, на ній встановлюють два нових радіопередавачі, вдосконалене обладнання для охолодження і нагріву, нові засоби для електропостачання та іншу додаткову електроніку. Тож посилання сигналу «Вояджеру-2» стало успішним тестуванням нових передавачів. Антена повністю запрацює у лютому 2021 року.

nauka.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *