Помер відомий закарпатський вчений – фізик Отто Шпеник

29 вересня, на 82 році життя перестало битися серце Шпеника Отто Бартоломійовича, академіка Національної академії наук України. Про це повідомили в Закарпатській обласній державній адміністрації.

Як повідомили в місцевих ЗМІ Отто Шпеник та його дружина захворіли на коронавірусну інфекцію. У понеділок їх було госпіталізовано із загостренням хвороби, а сьогодні перестало битися серце Отто Шпеника.

У 1961 році він закінчив фізико-математичний факультет Ужгородського державного університету та отримав кваліфікацію „Фізик. Вчитель фізики”. Надалі увесь його професійний шлях був пов’язаний із розбудовою і розвитком фізичної освіти й науки на базі альма-матер. Чимало зусиль доклав для будівництва лабораторного корпусу та створенню передумов для відкриття першого на Закарпатті академічного інституту – Інституту електронної фізики НАН України і став його першим директором.

Академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, Отто Бартоломійович є автором 320 друкованих праць та 8 авторських свідоцтв на винаходи, Соросівський професор, він умів згуртувати навколо себе однодумців, продовжити і примножити надбання ужгородської наукової школи з фізики.

Бувши президентом Закарпатського відділення Малої академії наук, підтримував обдаровану учнівську молодь і заохочував до занять науковими дослідженнями у різних галузях.

Уродженець Мукачева, Шпеник О.Б. за активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста відзначений званням „Почесний громадянин м. Ужгорода”.

Ім’я закарпатського вченого добре відоме і в наукових колах як ближнього, так і дальнього закордоння.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Отто Бартоломійовича.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *